Pécsi Galériák
Kortárs Junior
A Pécsi Galériák múzeumpedagógiai programja
A Pécsi Galériák múzeumpedagógiai programjának nem titkolt célja az, hogy a jövőben egy műértő közönség látogassa a kiállításainkat, aktív viszonya legyen a kortárs művészetekkel.
Mi is az a Kortárs Junior?
A Kortárs Junior 6-16 éves fiataloknak szóló, a vizuális neveléshez kapcsolódó múzeumpedagógiai programkínálat. A Pécsi Galériák küldetése segíteni a fiatal korosztály vizuális nevelését, ezért a megszokott iskolai rajzórák izgalmas „kiegészítői” szerepét kívánja betölteni. Elsősorban a Galériák kiállításaihoz kapcsolódó (Pécsi Galéria, m21 Galéria, Martyn Ferenc Galéria, Kemence Galéria) múzeumpedagógiai foglalkozásokat kínál 3 korcsoport szerint, iskolás korú gyerekek számára, amelyek tematikusan, az időszaki kiállításainkkal együtt változnak.
Aktuális foglalkozások
Tisztelt Pedagógusok, kedves Érdeklődő!
A Kortárs Junior aktuális foglalkozásai itt, a honlapok lesznek elérhetőek, illetve hírlevélben fogjuk értesíteni az iskolákat, érdeklődőket. A foglalkozások pontos leírását, tematikáját a korcsoportokon belül találhatják meg, ezen kívül minden más fontos információ (ár, kontakt, jelentkezés) is itt elérhető.
Korcsoportok:
- 6-10 éves korosztály: Kortárs Junior / zŰR
- 11-14 éves korosztály: Kortárs Junior / zŰR
- 15-16 éves korosztály: Kortárs Junior / zŰR
Aktuális foglalkozások
Ebben az időszakban nem találtunk programot. Próbálja újra a keresést más időintervallumban!
Segédanyagok
A segédanyagaink (videók és a hozzá tartozó letölthető (PDF) szöveges-képes jegyzet) a vizuális nevelő tanároknak kíván segítséget nyújtani. A választott tematika igyekszik a kortárs képzőművészetben is kapcsolódási pontot találni, és fontosnak tartjuk, hogy ne hagyjuk figyelmen kívül a Nemzeti alaptanterv (rajz-vizuális kultúra) elvárásait.
1. Camera obscura
A videóban bemutatott camera obscura elkészítése nagyon egyszerű, a tárgyalkotás élményén túl egy kiváló eszközt hozunk létre, mely segít a fényképezés logikájának megértésében.
2. KözART
Ezt a segédanyagot a Pécsi Galériák, AHOL CSAK LEHET - KÖZART projektjéhez írtuk, a pandémia alatt. A külső helyszínen zajló kiállítások azért jöttek létre, hogy mi, kiállítást szervezők és látogatók ne felejtsük el egymást, hogy továbbra is bemutathassunk számunkra fontos képzőművészeti kezdeményezéseket, alkotásokat.
3. Fény-tér-modulátor
Moholy-Nagy László, a művészeti gondolkodást megújító, a művészetek több területén fontos szerepet betöltő, világhírű magyar művész volt. A fény-alakítási problémák mintegy megoldásaként hozta létre a FÉNY-TÉR-MODULÁTOR névre hallgató művét, vagyis egy fém, plasztika és műanyag szobrot – a rá vetített fény segítségével színes fényjáték jelenik meg a falakon.
4. Készíts kollázst!
A kollázs olyan képzőművészeti műalkotás, amelyet papír, fénykép, textil, fa, fém vagy más egyéb anyagok darabjaiból illesztenek össze síkban. Könnyen előállítható, friss, felszabadító hatást kelt.
5. Készíts virágtartót!
Ennek a segédanyagnak a Zsolnay Negyed m21 Galériájában megrendezett Országos Kerámiaművészeti Biennálé volt az alapja, melyet 2021. július 18-ig megnézhettek. Nézd meg a videót, majd készítsd el saját virágtartód!
6. Motion
A LOKART első Képzőművészeti Fesztiválon a pécsi kortárs képzőművészek zsűrizett munkáiból létrejött kiállításon készült, a mozgás témakörhöz kapcsolódó videó.
Alkoss otthon - múzeumpedagógia otthonról
Színezők és kihívások a Pécsi Galériák szervezésében.